14. května 2020 Pavel Šporcl vyvolal v zahraničí velký poprask

Náš nejznámější houslista současnosti si na své konto připsal další fenomenální úspěch. Jeho koncert z Pražské tržnice komentovaly prestižní britské hudební servery The Strad a Gramophone. První z nich navíc tento pátek 15. května bude od 20 hodin živě přenášet Šporclův koncert Pocta Paganinimu.

Není to poprvé, co zahraniční média, mapující klasickou hudbu a současné umělce, věnují českému houslistovi svou pozornost. V loňském roce zaujal například svým koncertem v londýnské Cadogan Hall, o jeho aktuálním projektu Bacha na Šporcla informoval též server Gramophone´s Guide. Světovou premiéru Koncertu D dur P. I. Čajkovského s nahraným hudebním základem živě přenášel i celosvětový leader v hudebních novinkách The Violin Channel.
Oba zmiňované servery nešetří chválou na další výjimečný počin českého houslisty. Časopis Gramophone dokonce neváhal v titulku označit Šporclovo vystoupení jako 1. „drive-in“ koncert klasické hudby. V holešovické tržnici zahrál houslista klasické i moderní skladby pro diváky sedící v bezpečí svých zaparkovaných aut. Po skončení každé skladby i celého koncertu nastala neuvěřitelná kakofonie troubících aut, scenérii dokreslilo slunce zapadající nad obzorem a standing ovation přítomných, kteří neváhali z vozidel vystoupit a vzdát umělci hold.
Nebylo to první netradiční místo, kde jsem hrál. Už jsem koncertoval v jeskyni, v letištní hale, na nádraží, proč tedy ne v tržnici?“, řekl Šporcl. „A je o mě známo, že rád přijímám nové výzvy a nebojím se netradičních věcí“, dodal umělec.

Krátké video můžete zhlédnout na facebooku a youtube.

14. května 2020 Pavel Šporcl vyvolal v zahraničí velký poprask
Pavel Šporcl

Šporcl hrál s jemnou lyrikou a strhující virtuozitou

- Gramophone

Pavel na Instagramu

Odebírejte Pavlův newsletter